Feministický a queer tábor 2020

ZRUŠENO V SOUVISLOSTI S COVID-19 

V nestabilní době, kdy svět čelí klimatické krizi, dál zesiluje pozice pravicové politiky a naopak levicové vnímaní světa je odmítáno, kdy se bagatelizuje ,,genderová ideologie“ a rostou obavy ze zničení tradičních hodnot queer lidmi, jsme se rozhodly udělat FaQ tábor vol.2. Tyto tendence intenzivně vnímáme jako velký problém současného i budoucího světa a chceme jim vyjádřit své fuck off.

Proč? Možná proto, že nám nestačí jen slepá oddanost zaměstnání v kapitalismu, které z nás chce mít stroje, co vydají maximum. Možná proto, že nám naše touhy a přání žádná korporace nevezme. Možná proto, že v partě je síla a možnost poprat se s frustrací a pocitem osamělosti. Možná proto, že je lepší si povídat a řešit problémy světa face to face, než si o nich číst na webu. Možná proto, že si člověk musí někdy odpočinout a regenerovat se mezi lidmi, kteří jsou na stejné vlně. A možná prostě jen proto!

Doražte. Budou workshopy, debaty, hudba, bar, veganský jidlo, relax a zábava. Snad se navzájem inspirujeme a společně nás napadne něco, jak tuhle nespravedlivou společnost kopnout do prdele!

Fuck sexismu! Fuck rasismu! Fuck heteronormativitě! Fuck genderové binaritě! Fuck kapitalismu! FaQ(t) žít a nepřežívat!

Program

Brzy upřesníme

Brzy upřesníme

Brzy upřesníme

"Dělejte pouze to, co milujete"

Feministická kritika ideologie práce
(Luba Kobová)
Sociální status člověka a jeho sebehodnocení se dnes odvíjejí do značné míry od jeho/její/jejich placené práce. Navíc dnes už nestačí přijít do práce a odpracovat si svoje - práci je třeba věnovat i sebe, milovat ji, dělat vlastně jen to, co milujeme, jinak je náš život ztracený. Přednáška se podívá na rozkol mezi chápáním práce jako místa pro seberealizaci a práce jakožto prostředku obživy. Nechce argumentovat pro správnost jednoho nebo druhého pohledu. Chce ozřejmit, že k tomu, abychom pracovali - v požadované délce, kvalitě, za určitou mzdu - nás přivádějí mimo jiné důmyslné ideologie práce. Feministické hnutí zvládlo tyto ideologie využít k argumentaci pro plné začlenění žen do společnosti. Je však načase podívat se i na jejich kritiku.

MISS FEMINISTKA (ROZ-KROK)

Performance
Kdo říká, že feministky nemůžou mít svojí Miss!? Každý_á už dávno ví, že feministky jsou hnusný, chlupatý a jedině roušky proti viru SARS-CoV-2 jim pomohou k tomu, aby měly sex, který ale musí být on-line nebo na vzdálenost 1,5 – 2 m, což zhruba vyjde na násadu od koštětě. Tak čím nás adeptky na Miss chtějí zaujmout, když ne krásou? Na Miss feministku byly vybrány v semifinále tři feministky, které budou dělat čest svým skupinám, možná se v nich uvidíte, možná na ně hodíte biorajče nebo dlažební kostku, kdo ví? Miss feministka je nadsázka, ironie, střílení do vlastních i cizích řad a hlavně hravost. Za málo peněz, hodně bordelu! Tak doražte a třeba zjistíte, že král _ ovna „krásy“ jsme všichni! Amatérská skupina Roz – krok se opět objeví na jevišti. Nikdo neví, co se tam bude dít, možná i ony samy budou z toho překvapené. Skupina Roz – krok již v minulosti hrála pro D.I.Y akce performance Šnekavina a Škoda lesby, která padne vedle. Všechny performance spojuje, to, co tvoří skupinu - ironie, drsný humor, feminismus, queer a protest proti konformitě ať už v jakékoliv podobě a zkoušení u některé z nás v obýváku. Skupina se skládá z litoměřičanek a pražačky v poměru 3:1 a nejsou reprezentativním vzorkem populace ani v jednom z těchto měst.

Sebeobrana

Braň se proti agresi

Zážitkový workshop sebeobrany
Na workshopu se naučíme bránit proti jakékoliv nepříjemné a vyhrocené situaci, která může eskalovat v násilí. Naučíme vás, jak takovou situaci zvládnout psychicky i fyzicky: jak během konfliktu působit sebevědomě a stát si za svým, jak reagovat pohotově, najít vhodná slova atd. Cílem workshopu je najít svoje hranice, naučit se je hájit a nenechat se sebou manipulovat. Po workshopu se budete cítit sebevědoměji a budete vědět, jak (ne)reagovat v krizových situacích. Workshop je vhodný pro všechny lidi bez ohledu na fyzickou kondici.

Korky&Wicky

Korky&Wicky jedou electro-punk. Hrajeme vše, co se nám líbí a někdy nelíbí. Nikdy nevíme, jak skladba nakonec dopadne, takže se těšte na spoustu překvapení. Naše výbava zahrnuje DJ pičičandy (kontroler, sampler, počítač), kytara, looper, divný efekty a olšové ruce.
Soundcloud »