Feministický & queer tábor 2018

 O co jde? Je to jednoduchý. Zveme vás na setkání queer lidí a těch, kdo sympatizují s queer tématikou. Na setkání všech, kdo žerou feminismus, i těch, kdo se nebojí stát u táboráku s feministkama a žvejkat s nima veganský buřty.

Aspoň na chvíli společně budeme tvořit svět, jaký bychom chtěli_y v každodenním životě. Zatímco tam k tomu vede ještě dlouhá cesta (kterou nevzdáváme), na táboře v Táboře na Cestě zkusíme vytvořit bezpečný a tvůrčí prostor pro lidi, kteří si nemusí ve všem stoprocentně rozumět, ale navzájem se budou respektovat, ať už jsou sexuální preference jakékoliv!

Fuck sexismu! Fuck rasismu! Fuck puritánství! Fuck heteronormativitě a politické apatii!

STAY QUEER AND REBEL!

Program F&Q tábora 2018

18:30–20:30 – F&Q sítotisk
19:00–20:30 – Večeře
20:30–21:00 – Cácory (koncert)
21:15–22:00 – Eat My Fear (koncert)
22:00–24:00 – DJ Domie/Freaky Žížala (techno, rave, 90’s pecky)
00:00–02:00 – After party

08:30–10:30 – Snídaně
09:30–10:00 – Ranní ptáče dál doskáče (funky rozcvička)
10:00–11:30 – Queer storytelling
10:00–11:30 – Najdi svou sílu (workshop sebeobrany) – English friendly
11:30–13:30 – Monstra pro karneval i všední den (workshop) – English friendly
11:30–12:30 – F&Q sítotisk
14:45–16:00 – Laura a její tygřík (BDSM diskuze ve výběhu) – English friendly
16:00–18:00 – Rope-bondage workshop – English friendly
18:00–19:00 – Zápasy v bahně (pro jemnější povahy: Cachtání v bahně)
19:00–20:30 – Večeře
18:30–20:00 – Převlíkárna
20:00–20:30 – G and the Spots (koncert)
20:30–20:45 – AVOEC: Pozůstatek (část)
20:45–21:45 – Škoda lesby, která padne vedle (performance)
22:00–24:00 – DJ Aisling (minimal, techno, synthwave)
00:00–03:00 – DJ Gaya & DJ Jane Doe (techno)

08:30–10:30 – Snídaně
09:30–11:30 – Radikální lenost pro křečka v kolečku
11:45–12:45 – Bojovka!
13:00–13:15 – Zakončení tábora

Cácory

Děčínská gruppa s punkovou duší a textama vás přijede přesvědčit, že folk není nuda a jenom sentiment u uhasínajícího ohně a stánků na levnou krásu! Přijďte a poslechněte si songy stvořené na drsném severu. Tady si pusť si malou ochutnávku z jejich tvorby. Anebo radši tuhle?

Eat My Fear

Kapela, k jejímuž popisu se používají slova jako queercore, feminist, vegan a taky Berlin. Víc asi netřeba dodávat. Tak se přijďte nechat semlít napadrť. Trocha poslechu na ochutnávku na jejich bandcampu.

G and the Spots

Dvě lesby středního věku, vyzbrojené pouze jedním ukulele a smyslem pro humor, se vydávají do hudební HERstorie a slibují trvale nedosažené. Připojte se k jejich blaživému hýření!

DJane Aisling

DJane Aisling se už řadu let pohybuje periferními zákoutími pražské hudební scény, kde si v příšeří akcí plných EBM * fetish * body mods zkouší různé hudební styly. V poslední době ale piluje zejména temnou elektroniku. Z těchto obskurních zákoutí se prominentně vynoří do našeho nemístně veselého Tábora, kde nám v sobotu večer vrhne na parket svůj oblíbený synthwave set. Bude to dost dark? A queer?

Škoda lesby, která padne vedle! (performance)​

Může mít šovinistický otec rád tvou lesbickou holku? Může mít lesba v hlavě něco víc než národ? Třeba balon? Může mít matka v hlavě víc než knedlík? Může se někdo stát v Čechách feministkou díky reklamě? Můžeš si vůbec dovolit někoho převychovat vařečkou?!! A podaří se to? U performance amatérské skupiny Roz-krok, která v minulosti vystoupila s představením Šnekavina, se může stát cokoliv, krom dramatických a melodramatických scén!
D.I.Y.! Ironie! Přímočarost! Bez zábran!
Stvořené na míru této akci v jednom malém litoměřickém obýváku!

Zápasy v bahně (pro jemnější povahy cachtání v bahně)

Pro všechny lovce a lovkyně táborových bobříků je připravena lahůdka v podobě genderově neidentifikovatelného bahna, které nezná bratra ani sestry! Pojďte si zazápasit a ulovit dvojnásobného bobříka! Můžete si vytvořit vlastní tým (2 a více), nebo zapojit náhodné kolemjdoucí 🙂 Názornou ukázku zápasu vám v určený čas předvedou milovnice bahna: Vyzývatelka Lady Nerezová ocel a její smrtící stisk stehen vs. Lady Hausfrau a její zneškodňování soupeřů/ek bahenníma vdolečkama a Pink Lady s odzbrojujícím vysokofrekvenčním jekotem, kdy bahno samo odchází z arény!

Radikální lenost pro křečka v kolečku

Život je komplexní a rozmanitý jak v našem nitru, tak i ve vztazích k druhým a v našich sociopolitických kontextech. Nabízíme vám dvouhodinový workshop s výživou pro mysl, tělo a duši. Budeme experimentovat s řadou expresivních uměleckých technik, které nám umožní plně prožít současný okamžik a podpoří naše autentické sebevyjádření.

Bar

Žízeň je převlečenej hlad a hlad jsou převlečený prdy. Vyvraťte to nebo potvrďte na našem vymazleným baru, kterej se tetelí na vaše lačný volátka. Mana nebeská, tekutá i tuhá, koktejly virgin i like a virgin, limo, pivo, víno, káva a čaj rum bum. Využijte prosím ke konzumaci náš bar nikoliv vaše minibary 😉 Výtěžek z něj půjde na pokrytí nákladů spojených s organizací včetně např. cesťáků pro účinkující. Děkujeme.

Laura a její tygřík

Toužil/a jsi někdy zkrotit šelmu (nebo být zkrocen/á), ale nebylo ti to politicky komfortní? Přijď a zkus si být v jiné kůži v rámci hravýho workshopu objevujícího souvislosti mezi BDSM a feminismem. Prozkoumáme konsensus z dom a sub role a možná objevíš i svůj řev. Kde jsou moje a tvoje hranice? V jakym bodě se setkáme? Zvědavost s sebou!

Rope-bondage workshop

Bezpečný, queer a inkluzivní prostor pro osvojení základů Shibari (Kinbaku) svazování. V Bondage pro začátečníky se dozvíte o typech provazů a lan a o bezpečnosti a naučíte se základní uzel a další jednoduché úvazy. Během workshopu budete moci objevovat a experimentovat s provazem buď sami jednotlivě nebo ve dvojici.

Ranní ptáče dál doskáče!

Připoj se k nám na ranní disco rozvičku a proskoč se zpátky do 80tek. Bez trikotů a čelenek ani ránu.

F&Q sítotisk

Potisk triček na uvítanou, s F&Q motivy. K dispozici budou barvy, síta i textil na potisk, stejně jako zkušené sítotiskařky, které vám v případě potřeby pomohou. Na místě bude recy-oblečení k potisku (takže co kus, to originál), klidně si ale dovezte i vlastní modely.

Najdi svou sílu (sebeobrana)

V tomto workshopu budeme diskutovat o naší síle, slabostech a o konceptu bezpečí. A o tom, jak použít tyto osobní a kulturní hodnoty, zvyky a reflexe ve skutečném životě – v přátelských, ale i nepříjemných situacích. Budeme diskutovat i o tom, jak se můžeme znovu naučit reagovat na situace tak, abychom zvládly/i tyto sebeobranné taktiky použít v praxi.

Queer Storytelling

Uvolníme dech, tělo a mysl. Rozproudíme krev a kreativitu. Na několika technikách si vyzkoušíme základní stoyrtellingové principy a vytvoříme prostor pro vyprávění příběhů na určité téma. Kdokoliv bude mít chuť, může sdílet. Každý z nás umí vyprávět. Nejde o drama trénink, ale o autentické vyjadření sebe sama. Nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti, jenom mít hlas a tělo. Nebo aspoň jedno z toho.:) Ani není třeba být queer. Stačí být.

AVOEC: Pozůstatek (část)

Pozůstatek (část) je pozůstatek původní performance Pozůstatek (Relic, premiéra v květnu 2018). Je to hudební průzkum témat uzavření, zakončení a identity skrze aktivaci našeho archívu perfomativních tužeb.

Bojovka!

Hledej. Může být všude. Na jabloni. Na půdě. Podél páteře támhletý holky. Slovo. Verš. Odhal sdělení. Sděl odhalení. Vyhraj.

Monstra pro karneval i všední den

Vypusť své monstrum! Během workshopu se vypravíme ke kořenům vlastní divnosti, vytuníme si ji na maximum a pustíme ji do světa. Imaginace a chuť k DIY tvoření vítána.

Převlíkárna

Součástí našeho táborovýho hýření bude i převlíkárna, nějaký kousky máme, ale budeme nadšený, když nám ukážeš, že jsme daleko nudnější než Ty 😉 Ne vážně, budeme s Tebou sdílet blaženost, když se oblíkneš tak, jak se budeš cítit sexy, spokojeně, komfortně, šíleně, rajcovně, kosmicky... prostě tak, aby sis Tábor užil/a - není lepší příležitost, než s náma 😉 Go on! Přivez svoje kousky, přivez sebe ve svejch kouscích, přijeď taková/ý, jaká/ý jseš!

Speed dating

Chceš víc poznat někoho, kdo vedle tebe chrápe na půdě? Zajímá tě, co je to za lidi, co ti čůraj v noci za stanem? Chceš se dozvědět, co za lidi se tady motá kolem táboráku? Je tady pro tebe někdo zajímavej a nemůžeš přijít na tu správnou otázku k oslovení? Uděláme to za tebe. Nic vážného, nic zavazujícího! ENJOY!