Co je F&Q tábor? Mám se těšit nebo těšit?

Rozhodně těšit.

A teď organizačně…

Především je třeba se na tábor zapsat, a to kvůli ubytování a stravě. Kapacita tábora bude omezená, tak ať víš, že s tím můžeš počítat.

Jak to na Cestě vypadá?

Na Cestě jsou určitá prostorová omezení. S vozíkem se dostaneš do přízemí (kde je jídelna a divadelní / koncertní sál), na zahradu a do venkovních prostor na workshopy.  Na půdu, kde se spí, se jde po schodech, proto není dostupná pro lidi na vozíku.

Spaní

NA PŮDĚ: Spaní pod střechou bude zajištěno na společné půdě, kam se vejde cca 40 lidí, takže se připrav na to, že tam nebude moc soukromí, ale o to víc bude tenhle zážitek atmosférický a samozřejmě táborový! Určitě budeš potřebovat spacák! K dispozici tam sice bude i řada matrací, ale karimatka to jistí.

VE STANU NA ZAHRADĚ: Kdo stihne registraci včas, má šanci zamluvit si (namísto spaní na půdě) místo pro vlastní stan na zahradě. Ta ale není nafukovací, kapacita zahrady je 23 stanů a po jejím vyčerpání bude tato možnost uzavřená. Žádost o spaní ve stanu nám prosím připiš do poznámky při rezervaci místa.

Alternativní ubytování v Táboře

Ubytování pro ty, kdo chtějí více soukromí nebo tišší prostředí, může být fajn například v nedalekém v Hostelu Bernard Tábor (10 minut chůze) nebo v Penzionu Tábor (5 minut chůze).

Chcete jet na tábor s dětmi?

Jsme rádi, že už existují queer feministické rodiny s dětmi, ale bohužel musíme konstatovat, že F&Q Tábor není na přítomnost dětí stavěný a není v našich silách vytvářet pro děti na táboře speciální prostory a aktivity. Všechny workshopy a aktivity obsahují témata, která jsou vhodná pro dospělé. Budova Cesty a její okolí mohou představovat pro bezpečnost dětí potenciální riziko (prudké schody, nezajištěné nebo rozestavěné části, neohrazené jezírko na zahradě a další). Navíc budeme mít večerní program a nemůžeme zaručit tiché prostředí, v němž by děti usnuly. Nicméně pokud jste rodiče a chcete se tábora zúčastnit, můžeme vás propojit s dalšími rodiči, abyste se domluvili na vzájemném hlídání.

Můžu vzít psa?

Tábor bohužel nebude pro psy zcela ideální prostředí. V objektu, kde se koná, navíc žijí kočky. Další překážkou je i to, že spaní většiny účastnic/účastníků bude probíhat na společné půdě, kde by mohly/i trpět jistým nepohodlím případné alergičky/alergici. Ideální stav je proto psa raději nebrat. Pokud je to nutné, požádej si při zápisu o spaní ve stanu a přibal si s sebou vodítko.

Jídlo a pití

Součástí účastnického poplatku (350,-/den) pro ubytované táborníky/tábornice bude vegan polopenze: snídaně a večeře. Přes den si pak můžeš skočit na oběd do města (centrum je pár minut chůze) nebo se krmit různými snacky a svačinkami, které budou k dispozici na táborovém baru…

Bar

Žízeň je převlečenej hlad a hlad jsou převlečený prdy. Vyvraťte to nebo potvrďte na našem vymazleným baru, kterej se tetelí na vaše lačný volátka.
Mana nebeská, tekutá i tuhá, koktejly virgin i like a virgin, limo, pivo, víno, káva a čaj rum bum. Využijte prosím ke konzumaci náš bar, nikoliv vaše minibary 😉 Výtěžek z něj půjde na pokrytí nákladů spojených s organizací včetně např. cesťáků pro účinkující. Děkujeme.

Doprava

Vlakem! Do Tábora je výborné vlakové spojení. Například z Prahy se tam dostaneš ani ne za hodinu a půl.

Autem? Auto nech radši doma (mysli na klima a na planetu), nicméně pokud je to nutné, k Cestě se dostaneš určitě i autem. To pak můžeš nechat zaparkované poblíž objektu.

Pro zájemce o případnou spolujízdu připravíme speciální post na naší FB události, kde si můžeš zkusit domluvit svoz (nebo naplnit auto).

 

Chceš se ještě na něco zeptat?

Neváhej nás prudit přes facebook nebo mailem (chci@faqtabor.cz).